Jak działa monitor snu w smartwatch?

Zegarek z monitorem snu to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w smartwatchu. Pozwala analizować najważniejsze parametry i porównywać je względem dni, tygodni czy miesięcy. Dowiedz się jak działa smartwatch z monitorem snu i jakie wskaźniki możemy sprawdzić dzięki tej funkcji.Monitoring snu smartwatch

Jak smartwatch monitoruje sen?

Żeby zegarek z monitorem snu mógł oferować tą funkcję musi być wyposażony w pulsometr oraz akcelerometr. Pulsometr pozwala nam określić fazę snu. Jeżeli jesteśmy w fazie głębokiego snu, wówczas puls jest miarowy, spokojny i jednostajny. Podczas faz płytkich tętno przyspiesza. Akcelerometr z kolei odpowiada za pomiary ruchu zegarka. Podczas snu pozostajemy w stałej pozycji, wówczas aplikacja może odnotować nasz sen. Dzięki obu funkcjom, jesteśmy w stanie uzyskać dokładne informacje na temat faz snu, tętna czy ilości i jakości snu. W zależności od modelu zegarka z monitorem snu, pomiary mogą być bardziej lub mniej dokładne. Gwarancją skutecznego pomiaru jest noszenie zegarku w odpowiednim miejscu na nadgarstku, dzięki czemu urządzenie będzie mogło miarodajnie odczytać puls. Zdrowy sen wpływa na wiele aspektów naszego życia. Pozwala się skoncentrować, mamy więcej energii i motywacji do pracy. Dzięki pomiarowi snu możesz wpływać na efektywność swojego snu.


Inteligentny smartwatch z monitoringiem snu

Smartwatch z monitorem snu – co wybrać?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup jednego z modeli zegarków z monitorem snu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, który smartwatch wybrać. Przede wszystkim postaw na zegarki, które będą spełniać pozostałe Twoje oczekiwania. Z pewnością oprócz monitoringu snu, przyda Ci się opcja wodoszczelności czy wyposażenie w gps. Wśród modeli Exonone możesz wybierać spośród modeli z elegancką bransoletą lub opaski w bardziej sportowym stylu. Ważnym aspektem jest również wybór smartwatcha, który będzie kompatybilny z naszym telefonem.


W ofercie sklepu Exonone znajdziesz wiele modeli zegarków z monitorem snu. Kontroluj jakość i fazy snu, aby być bardziej wypoczętym. Sprawdź smartwatche z monitorem snu.