fbpx

FAQ

1.

Czym i w jaki prawidłowy sposób należy ładować smartwatch ?

Dozwolone jest ładowanie ładowarkami o maksymalnych parametrach wyjściowych “output” (stałe napięcie 5V i natężenie MAX 1A). Takie parametry ładowania poprzez port USB mają laptopy, komputery stacjonarne oraz wolno ładujące ładowarki sieciowe. Ładowanie ładowarkami do szybkiego ładowania typu Fast Charge / Quick Charge o zmiennym napięciu 5/9/12 Volt i natężeniu prądu powyżej 1A jest zabronione. Użycie zbyt mocnego źródła zasilania doprowadzi do niepełnego naładowania baterii, szybszego jej zużycia, uszkodzenia baterii a nawet awarii elektroniki zegarka, czego nie obejmuje gwarancja. Aby uniknąć ryzyka uszkodzenia zegarka podczas ładowania, czytaj przed użytkowaniem dokładnie instrukcję obsługi i stosuj się do zaleceń producenta. Można u nas zakupić uniwersalną, wolno ładującą ładowarkę sieciową EXON USB 5V 1A , która posiada parametry pracy idealnie dopasowanego do każdego smartwatcha.

2.

Jak prawidłowo parować smartwatch z dedykowaną aplikacją wykorzystując bluetooth smartfonu ?

a)

Nie paruje inteligentnego zegarka bezpośrednio poprzez bluetooth ze swoim smarffonem. Zegarek należy sparować tylko i wyłącznie z poziomu dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie. Sparowanie zegarka z telefonem bezpośrednio poprzez Bluetooth spowoduje brak możliwości połączenia aplikacji z zegarkiem. W przypadku pomyłki, należy rozparować połączenie bluetooth telefonu z zegarkiem i usunąć historię połączeń Bluetooth telefonu z zegarkiem. Następnie należy uruchomić
dedykowaną aplikację, by sparować ją ze smartwatch. Dedykowana aplikacja zainstalowana na telefonie wykorzystuje tylko bluetooth telefonu do połączenia się z zegarkiem.
Jeśli nadal występują problemy z synchronizacją urządzeń, wykonaj standardowe czynności wyłączenia i włączenia telefonu lub zegarka, odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikację.

b)

Czasami, w zależności od modelu, wersji telefonu oraz jego oprogramowania,
może okazać się konieczne zainstalowanie starszej wersji dedykowanej aplikacji. Niektóre modele telefonu do poprawnej współpracy wymagają włączenia funkcji lokalizacji (GPS).
Sprawdź czy w telefonie masz aktualną wersję systemu operacyjnego, jeśli nie, dokonaj aktualizacji.

c)

W niektórych modelach telefonów z systemem Android lub iOS może wystąpić niezgodność programowa względem dedykowanej aplikacji. Dotyczy to szczególnie modeli telefonów bez wsparcia Google, oraz telefonów które mają wbudowane programy antywirusowe i zabezpieczenia dostępu do współpracy z aplikacjami zewnętrznymi, które nie pozwalają na poprawną współpracę oprogramowania telefonu z dedykowaną aplikacją do smartwatch. Wtedy należy zezwolić w ustawieniach oprogramowania telefonu i dopisać dedykowaną aplikację smartwatch na zezwolenie współpracy. W sporadycznych przypadkach niektóre telefony a dokładnie ich oprogramowanie może w pełni nie współpracować z dedykowanymi aplikacjami.

3.

Czy warto czytać dokładnie instrukcję obsługi ?

Drodzy klienci, bardzo ważnym elementem przez rozpoczęciem użytkowania urządzenia jest dokładne i wnikliwe zaznajomienie się z dołączoną instrukcją obsługi. Takie rozwiązanie pozwoli łatwiej użytkować prawidłowo zakupiony produkt. Nie zastosowanie się do wytycznych i warunków użytkowania może spowodować uszkodzenie produktu, co nie będzie objęte gwarancją. Dlatego jeśli klient ma jakieś pytania lub wątpliwości co do warunków użytkowania czy obsługi serdecznie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Wtedy postaramy się szybko i skutecznie pomóc w rozwiązaniu problemu.

4.

Czy mogę używać zegarka podczas gorącej kąpieli, prysznica, sauny, kąpieli w słonej wodzie morskiej lub nawet na basenie ?

Należy czytać dokładnie instrukcję i opis ze strony produktu z wytycznymi w jakich warunkach możemy użytkować zegarek. Inteligentnych zegarków z reguły nie należy używać podczas  gorącej kąpieli, prysznica, sauny, kąpieli w słonej wodzie morskiej ponieważ opary mogą dostać się do środka zegarka a nadmiar wilgoci może doprowadzić do korozji i jego uszkodzenia. Jeśli jednak opis instrukcji obsługi zezwala i dopuszcza tego typu użytkowanie, możesz bez obaw korzystać z zegarka.

 

 

preloader