Czym się różni smartwatch od smartband?

Zegarki smartwatch to urządzenia, które od kilku lat cieszą się dużą popularnością na rynku. Wiele osób nie zna jednak różnicy pomiędzy opaską smartband a smartwatchem. Na co warto postawić na smartwatch czy smartband? Zobacz, co oferują nam obie propozycje i jak możemy je wykorzystać.


Opaska sportowa smartband – czym jest i gdzie ją wykorzystać?


Opaski smartband to inteligentne urządzenia, które zostały stworzone z myślą o pomiarach dotyczących aktywności fizycznej. Z reguły, jest to podłużny zegarek z silikonową opaską. Do najważniejszych funkcji tego urządzenia możemy zaliczyć m.in.: liczenie kroków, mierzenie tętna, przebyty dystans, liczba spalonych kalorii, gps, monitoring snu itp. Zegarek smartband możesz połączyć ze smartfonem dzięki Bluetooth, co umożliwia otrzymywanie powiadomień przychodzących na telefon. Jeżeli prowadzisz zdrowy tryb życia i chcesz na bieżąco monitorować swoje postępy, smartband to idealne rozwiązanie dla ciebie. Opaska sportowa smartband wyposażona jest w niewielki wyświetlacz tzw. “pastylkę”, dzięki czemu zegarek jest lekki i nie krępuje ruchów podczas uprawiania sportów.
Smartband a smartwatch

Zegarki smartwatch – inteligentne urządzenie połączone z telefonem


Smartwatch to zegarek zdecydowanie bardziej zaawansowany niż wspomniany wcześniej smartband. Oprócz pomiarów aktywności fizycznej, umożliwia połączenie z telefonem i korzystanie z jego funkcji. Z użyciem smartwatcha możesz prowadzić rozmowy telefoniczne, odpisywać na smsy czy wysyłać maile. Zegarek smartwatch umożliwia odczytywanie wszystkich powiadomień przychodzących na telefon, dzięki czemu jesteś na bieżąco z informacjami.


Decydując się na zegarek smartwatch marki Exon możesz dowolnie modyfikować jego wygląd. Możesz dokupić zamienny pasek skórzany lub silikonowy w dowolnym kolorze, dzięki czemu łatwiej dopasujesz go do swoich stylizacji.

Opaski smartband

Smartwatch czy smartband? Co wybrać?


Do zalet opaski sportowej smartband możemy zaliczyć z pewnością jego wymiary. Lekka, niewielkich rozmiarów opaska nie ogranicza ruchów, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystasz ją podczas aktywności fizycznej. Dodatkowo, smartband nie ma rozbudowanego oprogramowania, co z pewnością wpływa na długość jego użytkowania bez konieczności ładowania. Jeżeli zależy Ci na dokładnej analizie wykonanego treningu, lepszym wyborem będzie zegarek smartwatch.


Jaki smartwatch lub smartband wybrać?


Stojąc przed wyborem smartband czy smartwatch, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność danego urządzenia. Ważna jest również jakość wykonania, żywotność baterii czy cena. Opaska sportowa smartband z reguły wyposażona jest w silikonowy pasek. Smartwatch przypomina klasyczny zegarek, dlatego możesz do niego dokupić dodatkowe paski np. paski skórzane czy bransolety.

Zegarki smartwatch


Podsumowując, jeżeli zależy Ci na tym, aby zegarek miał funkcjonalność smartfona – postaw na inteligentny smartwatch. Dzięki urządzeniu będziesz w stałym kontakcie z innymi i na bieżąco będziesz monitorował powiadomienia z telefonu. Smartband to zdecydowanie propozycja dla osób, które potrzebują zegarka do pomiaru aktywności fizycznej i nie dysponują dużym budżetem. Sprawdź smartwatche damskie, zegarki męskie i smartwatche dziecięce Exon.