Kardiowatch dla dbających o zdrowie

Kardiowatche EKG marki EXON są inteligentnymi zegarkami typu smartwatch wyposażone dodatkowo w funkcje monitorujące stan zdrowia, a w szczególności układ sercowo-naczyniowy i oddechowy użytkownika. Oprócz wszystkich funkcji, które posiadają tradycyjne smartwatche, kardiowatche EKG wykonują zapisy elektrokardiograficzne, które przekazywane są w czasie rzeczywistym do dedykowanej aplikacji w smartfonie. Zapis trwa około minuty i po jego zakończeniu jest analizowany w aplikacji smartfonu. Wynik zapisu wraz z analizą ewentualnych zaburzeń rytmu wyświetlany jest na ekranie telefonu.

 

Najnowsza technologia pomiarowa

Kardiowatche EKG EXON wyposażone są w najnowsze technologie pomiarowe. Urządzenia tego typu posiadają najczęściej tylne i boczne elektrody EKG, dzięki którym zapis jest wykonywany metodą elektryczną i z tego powodu jest znacznie dokładniejszy niż w klasycznych smartwatchach z funkcją EKG. Ponadto posiadają optyczny monitor ciśnienia tętniczego z funkcją kalibracji z ciśnieniomierzem medycznym, pulsometr z alarmem tachykardii. Za ich pomocą można kontrolować układ krwionośny w dowolnym momencie.

Dodatkowo kardiowatche EKG posiadają termometr temperatury ciała z alarmem gorączki, pulsoksymetr oraz monitor oddechu. Dzięki zastosowaniu takich funkcji użytkownik może również stale kontrolować swój układ oddechowy. W czasie trwającej pandemii COVID-19 niezwykle przydatny będzie pulsoksymetr mierzący poziom natlenienia krwi. W kardiowatchach automatyczny monitor snu analizuje jego długość oraz jakość. Kardiowatche EKG są również doskonałym narzędziem wspomagającym trening dla osób aktywnych fizycznie. Dzięki funkcji alarmu tętna i alarmu temperatury można czuć się wyjątkowo bezpiecznie. Zastosowano w nich najnowszej generacji procesory, mikrochipy i czujniki firmy Texas Instruments, Nordic, Realtek i Osram. Posiadają kalibrację pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z ciśnieniomierzem medycznym. Należy jednak pamiętać, że kardiowatche nie są urządzeniami medycznymi.

Do swojego smartwatcha dobierz przydatne akcesoria!

Wyświetlanie 1–15 z 22 wyników